Emoční rovnice jsou unikátní metodou, která pomáhá lidem se cítit dobře a prožívat svůj život podle svých představ. Spoluautorkou této metody je Lenka Černá, přední český kouč a konzultant. Pro práci s Emočními rovnicemi má ochrannou známku a certifikuje pro práci s ní své vlastní kouče.

Co je hlavním principem metody Emočních rovnic?

Metoda Emočních rovnic pomáhá lidem odkrýt kořenová nastavení v jejich emočním podvědomí, která na náš život mají razantní vliv. Dá se říci, že se díky práci s Emočními rovnicemi člověk očistí od nezdravých emočních nastavení a naopak si vytvoří nastavení nová a zdravá.

Co si mám pod Emoční rovnicí představit?

Emoční rovnice je určitý zápis v našem emočním podvědomí, který má na náš život razantní vliv. Můžete si ji představit jako vaši životní pravdu, která se vám neustále potvrzuje, v dobrém i zlém. Emoční zápisy ve vašem podvědomí doprovází dané synaptické spojení a také emoce, která může mít různou sílu. Pokud bychom tedy měli možnost se dnes podívat na vaše synaptická spojení v mozku, viděli bychom přesné mapy Emočních rovnic.

Jak velký vliv mají Emoční rovnice na náš život?

Naše emoční naprogramování má na náš život obrovský vliv. Každá Emoční rovnice, kterou máme zapsanou v našem emočním podvědomí, má v našem životě 2 základní projevy:

  • Formuje naše chování – to znamená, že ovlivňuje způsob našeho rozhodování, chování ve vztazích i společnosti
  • Má tendenci se nám během života potvrzovat – to znamená, že se naše životní pravda dříve či později někde potvrdí a my se o ní ujistíme

Jak se Emoční rovnice dostanou do naší hlavy?

Lidský mozek funguje stejně jako počítač. Je schopen do sebe přijímat a zpracovávat informace, které získává ze svého okolí. A to jak z logického, tak z emočního světa. A za určitých okolností si je zapisovat do příslušných oblastí – logiky nebo emocí. V oblasti Emočních rovnic je pro nás důležitý svět emocí, který bude vždy silnější, než svět logiky.

Proč funguje otáčení Emočních rovnic?

Práce s Emočními rovnicemi a jejich otáčení v náš prospěch je specifickou prací s emoční částí naší osobnosti. Již bylo vědecky dokázáno, že jsme schopni na základě našeho emočního prožitku měnit naše synaptická nastavení a náš mozek je takzvaně neuroplastický. Jen je zapotřebí vědět, jak do našeho mozku určité informace vkládat a za jakých podmínek. Otáčení Emočních rovnic funguje díky unikátnímu systému vytváření emočního prožitku a léčebného efektu, který je přesným opakem našeho negativního emočního nastavení.